יום רביעי, 22 בדצמבר 2010

לא שומעים אותי ...


לימוד דרך קלטות...
במהלך שיחה עם בעלי עלה הנושא של הקלטת שיעורים לצורך שמיעה חוזרת בבית שאלתי אותו כמרצה באוניברסיטה מה דעתו על כך שתלמידים רוצים להקליט את השיעור שלי. הוא התחיל בכך שהיה אתר שמעלה הרצאות בכל מיני תחומים מאוניברסיטאות בחו"ל כך שכל אחד יכול ללמוד בכל עת ובחינם ועל כן זה רעיון מבורך, אולם כששאלתי אותו אם אצלו סטודנטים מקליטים אותו בשיעור הוא מיד שינה עמדה והתנגד בגלל זכויות יוצרים וכל מיני פסקי דין שהוא מיד נקב בשמם ומאותו רגע הדיאלוג בנינו הפך לנאום חוצב להבות מבחינתו ובלתי מעניין לחלוטין מבחינתי עד כדי שהוא לא שם לב לעובדה שהלכתי לתלות כביסה...
בכל מקרה חשבתי מה רע שגם תלמידים יביאו טייפ מנהלים או מכשיר 3 MP ויקליטו את השיעור שלי ואולי גם אני אזכה לכמה דקות של תהילה ברשת האינטרנט בשיעור אחד או שניים.
כשאני חושבת על הרעיון הוא אכן יכול להיות מצוין בעיקר למקצועות כמו היסטוריה, תנ"ך, ספרות – הילדים יוכלו לחזור על חומר הלימוד על ידי השמעה חוזרת שלו – בדרך חזרה מבית ספר, בבית כשהם הולכים לישון , לפני מבחנים ובכל מקום אחר הם יחסכו זמן לימוד ויוכלו לתרגל בכל עת. תלמיד שלא הגיע לשיעור יוכל לקבל הקלטה של השיעור ובכך להיות מעודכן מיד בכל מה שהיה בשיעור.
אמנם יש גם חסרונות – מה יקרה עם התלמידים יחליטו להעלות את הקטע לאינטרנט, מי יעשה צנזורה על הדברים או עריכה של הדברים שנאמרו – מה יקרה אם הם יערכו את זה לקליפ מוזיקלי שאחר כך יתנגן במועדונים... מה יקרה אם הם יוציאו את דבריי מהקשרם? אולי בכל זאת עדיף שלא... בשלב זה.
לבסוף, מצאתי סרטון שממחיש הכי טוב שאם יש "ישיבות" שבהן ההקלטה עובדת אין סיבה שגם בבית ספר זה לא יצליח
סרטון הדגמה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה